Tek Bacaklı Çelik Halat Sapan

Tek bacaklı çelik halat sapanlar tam oldukları gibi tek uzunlukta bir çelik halattan oluşurlar. Bazen tek ayaklı çelik halat sapan veya tek kollu çelik halat sapan olarak da bilinen bu ağır hizmet tipi kaldırma sapanları, çeşitli uç konfigürasyonlarıyla üretilebildikleri için çok yönlülük sunar.

Tek bacaklı tel halat askılarının en yaygın türü, her iki ucunda halkalar veya “gözler” bulunan bir göz ve göz askısıdır.

Halatın iki parçaya ayrıldığı bir kasa göz eki kullanılarak bir göz halkası oluşturulur. Bir kısım üç tel ve diğer üç tel artı çekirdek içerir. Bu iki halat parçası daha sonra bir göz oluşturacak şekilde zıt yöne yeniden serilir. Tüm alan daha sonra metal bir preslenmiş yüzükle sabitlenir.

 

Açıklama

Çelik Halatlı kaldırma sapanları çeşitli endüstrilerde kullanılabildiğinden, çeşitli stillerde üretilebilirler. En yaygın olanları şunlardır:

Göz ve Kanca Çelik Halat Sapanlar: Bir uçtaki yüksüklü kanca, mükemmel bir çok amaçlı çelik sapan için hızlı bir kavrama seçeneği oluşturur.

Radansa ve Radansa Çelik Sapan: Geleneksel göz ve göz sapana benzer, ancak her göze koruyucu radansalar takılmıştır. Radansa, askının çalışma ömrünü uzatmak için gözü baskı, aşınma ve yıpranmaya karşı korur.

Göz ve Radansa Çelik Sapanlar: Çelik sapan tasarımı, iki gözlü ve sadece bir ucunda koruyucu radansa ile üretilmiştir.

Kayar Gerdanlık Çelik Sapanlar: Kayar gerdanlık çelik sapanlar 6×36,6×19 çelik halat grubundan yapılmıştır ve kolay bağlantı için bir uçtan diğerine kayan iki göz arasında kayan bir gerdanlık kancasına sahiptir. Kayar çelik halat sapanları, kaldırma kayışının üst kısmı için normal bir göze ve kayan kancaya takmak için geri dönen halat kısmı için radansalı bir göze sahiptir. Bu, çelik sapan halatının kancaya sürtünmesini önleyerek askı gözünün aşınmasını ve yıpranmasını önlemeye yardımcı olur. Kayar gerdanlık çelik sapanlarımız ayrıca özel sipariş üzerine mandallı gerdanlık kancalı olarak da mevcuttur.

Tüm çelik halat sapanlarda olduğu gibi, tek bacaklı çelik sapanların nominal kapasiteleri, çelik halat türünün yanı sıra çekme yönüne ve açısına bağlı olarak değişir.