• Nisan

    6

    2018
  • 890
  • 0
Polyester Sapan Çeşitleri

Polyester Sapan Çeşitleri

Tip I – Bir ucunda bir üçgen bağlantı parçası ve diğer ucuna takılan bir oluklu üçgen gergi ile yapılmış Web sapan. Dikey, sepet veya gergi tertibatında kullanılabilir.

Tip II – Her iki ucunda bir üçgen takma ile yapılmış web sapan. Sadece dikey veya sepet bağlantılarında kullanılabilir.

Tip III – Sapan gövdeli aynı düzlemde ilmek gözü ile her iki ucunda düz bir ilmek gözü ile yapılan web sapan. Bu sapan tipi bazen düz göz ve göz, göz ve göz veya çift göz sapan olarak adlandırılır.

Tip IV – İğne gözlerinin, sapan gövdesinin düzlemine dik bir açıda olan bir ilmek gözü oluşturmak için döndürülmesi haricinde, Tip I’ de olduğu gibi, her iki ilmek gözüyle yapılan ağ sapması. Bu sapan tipi genellikle bükülmüş bir göz sapması olarak adlandırılır.

Tip V – Bazen örme halka olarak adlandırılan sonsuz web sapan. Dokuma uçlarının bir yük taşıyıcı ek ile birleştirilmesiyle oluşan sürekli bir ilmiktir.

Tip VI – Geri dönüş gözü (ters göz) web sapan, kenardan kenara tutulan çok sayıda dokuma genişliği kullanılarak oluşturulur. Ağ sapan gövdesinin bir veya her iki tarafına ve ilmek gözlerinin bir veya her iki tarafına, her bir uçta bir ilmek gözü oluşturmak için bir bağlantı pedi takılmıştır, bu, ağ sapan gövdesinin düzlemine dik bir açıdadır.

Polyester Sapan Tanımları

Aşınma: Diğer malzemelere sürtünmeli temastan kaynaklanan bir yüzeyin mekanik aşınması.

Gövde – Uç bağlantı parçaları veya halka halkaları arasında bulunan bir web askısının parçası.

Kopma Dayanımı: Sapan’ın yük taşıyan herhangi bir parçasının arızalandığı durumlarda, pound veya kilogram cinsinden yük.

Kaplama: Özel bir amaç için uygulanan bir kaplama.

Tasarım Faktörü: Her yeni web askısı için minimum kopma mukavemetinin “nominal kapasite” ye oranı.

Uzama: Uzatılmış uzunluğun bir yüzdesi olarak ifade edilen belirli bir yükte gerilmenin ölçülmesi.

Fabrikasyon Verimliliği: Bir kumaş saptırma mukavemetinin, üretimden önceki dokuma mukavemetine oranı, yüzde olarak ifade edilir.

Uzunluk (Erişim): Uygunsa bağlantı parçaları da dahil olmak üzere, web askısının aşırı ve yatak noktaları arasındaki mesafe.

Döngü Gözü: Kendisinin üzerine katlanmış, bir açıklık oluşturan ve bir taşıyıcı yüzey oluşturmak için ağ sapan gövdesine birleştirilen bir dokuma uzunluğu.

Minimum Kopma Dayanımı: Direkt gerginlikteki tahribata yüklendiğinde yeni bir ağ sapmasının veya parçasının kırılacağı minimum yük.

Çalışma Yükü Limiti: Kullanılan bağlantı tipi için her bir bağlantı parçası için izin verilen maksimum yük.

Dikiş Deseni Arızası (Tur ayrıldı): Dişe bağlı olarak yük taşıyıcı ek parçasının ayrılması.

Sentetik Elyaf: Yapay lifler.

Konik Göz: Kaldırma cihazını yerleştirmek için, dokumayı, rulman noktasında daha dar bir genişliğe katlayarak oluşturulan bir ilmik gözü. Konik bir göz ya düz (Tip III) veya bükülmüş olabilir (Tip IV).

Kalınlık: Genişliğin veya uzunluğun aksine, askı derinliği.

Üçgen Bağlantı: Web askısını kaldırma cihazına bağlamak için kullanılan bir uç eki.

Üçgen Gergi Bağlantısı: “Üçgen bağlantı parçasına” benzer, ancak aynı zamanda “üçgen bağlantı elemanının” geçebileceği bir yarığa sahip olması dışında, yükün üzerinde bir “gergi tertibatına” izin vermek için.

Aşınma Yastığı: Kadın askısını hasar görmekten korumak için kullanılan tüy, dokuma veya diğer sabit veya kayan malzemeler.

Dokuma: Dokuma kumaş üretiminde kullanılmak üzere uygun özelliklere sahip yüksek dayanıklı sentetik ipliklerden dokunmuş bir kumaş.

Dokuma Mukavemeti Derecelendirmesi: Dokuma asgari kuvveti, dokuma genişliğinin inç başına kilogramı (veya santimetre kilogramı) cinsinden ifade edilir.

Genişlik: Ağ sapan gövdesindeki dış kenardan dış kenarlığa kadar olan mesafe.

Çalışma Yükü Sınırı: Nominal kapasitesine bakın.

İplik: Dokuma ve ipliği yapmak için kullanılan sentetik lifler.

LEAVE A COMMENT

You comment will be published within 24 hours.

Cancel reply
© Copyright 2018 Kaptan Çelik Halat