• Mart

  31

  2018
 • 698
 • 0
Polyester Sapanlar ve Özellikleri

Polyester Sapanlar ve Özellikleri

Polyester Sapanlar ile İlgili İpuçları

Kaptan Çelik Halat polyester sapan siparişi verirken, polyester sapanların ve bunların uygulamalarının çeşitli özelliklerini göz önünde bulundurmanız gerekir. Polyester sapanlar, çeşitli uygulamalara uyacak şekilde polyester dokumadan yapılmıştır. Sapan kullanımı için bir malzeme seçerken, bir malzemenin belirli kimyasallara, sıcaklık direncine ve esnemeye karşı direncini göz önünde bulundurmanızı öneririz.

Polyester Nedir ?

Polyester sapanlar esas olarak asidin bulunduğu ve minimum gerilmenin istendiği durumlarda kullanılır. Polyester, ortak asitler ve ağartma maddeleri tarafından etkilenmez, ancak malzeme, konsantre sülfürik asit ve alkalinin mevcut olduğu durumlarda kullanım için uygun değildir.

Polyester ayrıca sıcaklıkların 194 ° F’ı geçtiği yerlerde uygun değildir. Bir polyester  sapanının nominal kapasitede gerilmesi yaklaşık% 3’dür.

Çevresel Hususlar

 1. Sapanlar serin, kuru ve karanlık bir yerde saklanmalı ve ultraviyole ışığa (güneş ışığı) maruz bırakılmamalıdır.
 2. Kimyasal olarak aktif olan ortamlar, polyester ağ askılarının gücünü, hiç birinden toplam bozulmaya kadar değişen derecelerde etkileyebilir. Kimyasal aktif ortamlarda sapan kullanmadan önce sapan üreticisine danışılmalıdır.
 3. Asitler:
  Polyester birçok aside dirençlidir, ancak bazı asitlerde hiçbir ila orta derecede bozulmaya tabidir.
 4. Polyester sapanlar 194 ° F (90 ° C) ‘den fazla sıcaklıklarda kullanılmamalıdır; bununla birlikte, -40 ° F (-40 ° C) kadar düşük sıcaklıklarda kullanılabilirler.
 5. Alüminyum montajları içeren sapanlar, duman, buhar, sprey, sis veya alkali ve / veya asitli sıvıların bulunduğu yerlerde kullanılamaz.

Polyester sapanların sürekli olarak ultraviyole ışığa (güneş ışığı) maruz kaldığı ortamlar, polyester dokumaların gücünü, hafiften toplam bozulmaya kadar değişen derecelerde etkileyebilir.

 

LEAVE A COMMENT

You comment will be published within 24 hours.

Cancel reply
© Copyright 2018 Kaptan Çelik Halat